Úvod

Před několika měsíci jsem narazil na zajímavou nabídku německé firmy Saal Digital, kde byla nabídnuta možnost objednat si fotoknihu za recenzi. Bohužel jsem v tu dobu opravdu neměl čas na přípravu fotoknihy. Nicméně, nedávno jsem znovu zabrouzdal na stránky této firmy a nalezl jsem novou nabídku, která mě zaujala. Jedná se o fotoobraz za recenzi.

O co jde

Koncept je jednoduchý. Saal Digital vám nabídne slevový poukaz v hodnotě 1.400 Kč na fotoobraz. Co od vás na oplátku chtějí, je vytvoření krátké recenze na sociálních sítích. Ať už je to článek zveřejněný na facebooku nebo krátká video recenze produktu například na Youtube, stačí odkázat na  firmu Saal Digital a říct svůj názor na jejich produkt.

Při mém prohlížení si jejich nabídky se mi to zdálo jako skvělý nápad. Posuďte sami – např. obraz o rozměrech 50 x 75 cm  se pohybuje zhruba kolem 1.600 Kč. Konkrétně obraz, který jsem si objednal já, plátno o rozměrech 50 x 75 cm mě stál 1.589 Kč, po odečtení kuponu na slevu je to tedy 189 Kč, což je prakticky zadarmo.

Typy a formáty obrazů

Firma nabízí 6 způsobů výroby fotoobrazu v  mnoha různých rozměrech:

 • Alu-Dibond:  3mm hliníková deska matná

  Aludibond

  Aludibond

 • Akrylátové sklo: 5mm nebo 10mm akrylátová deska nabízející neuvěřitelnou hloubku a zrcadlení

  akrylatove sklo

  Akrylátové sklo

 • Alu-Dibond Butlerfinish: vykartáčovaná hliníková deska, nabízí kovový vzhled, ideální např. pro černobílé fotografie

  aludibond butlerfinish

  Aludibond butlerfinish

 • Pěněná PVC deska: 5 mm až 10 mm silná PVC deska nabízí nízkou hmotnost a výhodnou cenu

  forex alt

  PVC deska

 • GalleryPrint: přímý tisk na akrylátové sklo, které podpírá také Alu-Dibond deska, matné nebo lesklé provedení

  gallery print

  Gallery print

 • Fotoplátno: rám z pravého dřeva, oblé hrany, vysoce kvalitní tkanina se strukturou plátna

  fotoplátno

  Fotoplátno

Je tady opravdu široký výběr formátů, ať už na výšku nebo na šířku. Můžete si objednat fotoobraz již od velikosti 10 x 15 cm. Jsou samozřejmě k dispozici klasické oblíbené formáty 2:3, 3:4, 3:5, 4:5, 4:7, 5:6, formát panorama 110 x 240 cm.  Nabízí se také možnost vytvořit obraz ve formátu na přání.

Já jsem si zvolil fotografii s krajinou a proto se mi hodil formát 50 x 75 cm na šířku. Z šesti druhů výroby jsem si vybral klasický dřevěný rám s fotoplátnem, protože jsem chtěl porovnat kvalitu s jinými fotoobrazy, které jsem si objednal dříve od Megapixelu a Fotoškody.

Postup objednávky

Objednávka je snadná a rychlá. Na webových stránkách firmy si můžete stáhnout program na úpravu fotografií, nebo úpravu provést přímo ve webovém prostředí. Po nahrání fotografie ji lze otočit, oříznout a provést základní úpravy. Program vám umožní zvolit si formát a zobrazí vám rovnou živý náhled oříznuté fotografie, což je určitě plus.

Po zvolení všech parametrů (nezapomeňte si také vybrat závěsný systém), lze objednávku zaplatit přes PayPal nebo kreditní kartou. Zásilka se doručuje firmou DHL za 119 Kč. Bohužel se zde jiná možnost nenabízí, protože firma doručuje zboží z Německa, nicméně DHL vám doveze obraz přímo domů, ať už jste v České Republice nebo na Slovensku. Potvrzení objednávky by vám mělo dojít do 48 hodin a vyhotovení produktu i s dopravou je realizováno do tří pracovních dnů.Veškeré fotky co na webu naleznete je možné vytisknout na plátno, nebo kapa desku. Pokud se vám můj způsob a styl focení líbí mrkněte na portfolio a služby co nabízím.Rozbalení fotoobrazu

Obraz mi dorazil tři pracovní dny po objednávce, což je zatím nejrychlejší ze třech odzkoušených firem. Jenom pro porovnání, objednával jsem fotoobraz od Megapixelu 15.11 a obraz dorazil 21.11, s tím, že mezitím byl víkend, takže se jednalo o čtyři pracovní dny. Fotoobraz od Fotoškody jsem objednával 16.12 a přišel mi 23.12, což je pět pracovních dní s tím, že na rychlost měli vliv i vánoční svátky. Tudíž Saal Digital dodala fotoobraz nejrychleji.

Musím připustit, že jsem měl menší obavy z přepravy fotoobrazu, přece jen šlo o větší velikost a nechtěl jsem, aby se poškodil. Balení mě však příjemně překvapilo. Je velice profesionální. Je vidět, že používají  specializované balící kartony, kdy při rozbalování stačí odtrhnout jednu část na zadní straně a prakticky se hned dostanete do vnitřního balení.

Rozbalení fotoobrazu

Rozbalení fotoobrazu, zadní strana

Přední strana fotoobrazu je chráněna ještě silným ochranným kartonem a vše je zajištěné lepenkovou folií. Rozhodně nehrozí poškození nebo orvání rohů, ani poškrábání fotografie.

Kvalita obrazu je velmi dobrá. Strašně se mi líbí barevné podání a věrnost barev, které skutečně odpovídají fotografii v počítači. Barevná tonalita, kontrast, všechno je super.

Fotografie je z Madeiry, jedna z mých oblíbených. Plátno je na kvalitním dřevěném rámu, dobře napnuté. Pokud mám srovnat kvalitu fotografie od Megapixelu, Fotoškody a Saal Digital, pocitově bych řekl, že nejvíce kvalitní fotoobraz mám v současné době od Fotoškody  jemnost a detaily tisku jsou opravdu při blízkém zkoumání nejlepší. S barevným podáním i kontrastem si nemůžu stěžovat u žádného fotoobrazu. Můžete si tady prohlédnout fotografii, jak vypadá, ale přece jen to chce vidět naživo.recenze_fotoobrazu Proto jsem ještě vytvořil krátkou video recenzi na Youtube, kterou můžete nalézt zde: https://youtu.be/KD-F0bau-pE.

Samozřejmě, nemůžu soudit, jak bude fotoobraz vypadat po několika měsících, jak dlouho si zachová barevnou stálost atd. To ukáže až čas. Nicméně, teď jsem s kvalitou skutečně spokojený.

fotoobraz

Abych však nepěl jen chválu, je tady jedna věc, která mě zklamala. Až po rozbalení obrazu jsem zjistil, že chybí závěsný systém.  Po opakovaném prohlédnutí si objednávkového formuláře bylo jasné, že jsem přehlédl kolonku pro objednání závěsného systému, nicméně si myslím, že u obrazů takovéto velikosti by přece jen měl být závěsný systém samozřejmostí a ne doplňkovou funkcí.

Shrnutí

Celkově jsem s firmou Saal Digital velice spokojen. Kladem firmy je rychlé a profesionální jednání, není problém se domluvit. Pokud vám kupon propadne, stačí napsat na podporu a oni ho reaktivují.

Plusem je velký výběr formátů, 6 různých typů zpracování, na výběr 3 závěsné systémy. Kvalita fotoobrazu je suprová, objednávka a doručení rychlé. Balení je profesionální a nehrozí žádné poškození. Je nutné si opravdu přečíst objednávku a zvolit si závěsný systém dle svých potřeb.

Nakonec mohu říct pouze to, že jsem s fotoobrazem od firmy Saal Digital spokojen natolik, že příště zkusím i fotoknihu. A samozřejmě se o ní rovněž zmíním.

Krátké video si můžete pustit zde:

-----------------------------------------------------------------------------------

Don`t copy text!

Pin It on Pinterest

Share This