Stellar je open-source systém pro převádění transakcí. Tato kryptoměna byla vytvořena v roce 2014 Jedem McCalebem, který se mimojiné jiné podílel i na vzniku kryptoměny Ripple, z níž Stellar vychází.

Kryptoměna bez těžby

Těžaři si na Stellaru moc nesmlsnou. Stellar totiž těžbu neumožňuje. To je poněkud neobvyklé, ovšem z technologického hlediska to kryptoměně nečiní sebemenší problémy. Potvrzování jejích transakcí je postaveno na mírně odlišném principu. Servery, které Stellar obsluhují, provedou kontrolu platby a v momentě, kdy se většina z nich shodne na její správnosti, uloží transakci do tzv. ledgeru, což je jakási virtuální účetní kniha. Po zapsání platby do ledgeru je obnos převeden z účtu na účet s mírnou časovou prodlevou – ta činí dvě až čtyři sekundy.

Stellar (XLM) - více než jen kryptoměna

Lumeny

Předně je nezbytné zmínit, že pokud mluvíme o Stellaru, máme na mysli pouze systém platební platformy, zatímco jeho měna se nazývá Lumen (XLM). Lumeny mají v systému dvě významné funkce. Za prvé snadnou směnitelnost napříč jednotlivými měnami a za druhé ochranu před zneužitím sítě. Ta je zajištěna pravidlem, že každý uživatel, který chce provést transakci, musí mít v peněžence alespoň dvacet lumenů. Kromě toho za každou platbu je účtován drobný poplatek 0,00001 lumenu.
Co se týče směnitelnosti mezi jednotlivými měnami, tu automaticky zajišťuje sama síť Stellaru. Uživatel tak například může poslat platbu v eurech a příjemci platby na Britských ostrovech přide v jeho domovské měně – v librách.

Stellar na burzách

Stellar (XLM) - více než jen kryptoměnaBurz, na kterých je možné lumeny zakoupit či prodat, není mnoho, ale přesto je hojně využíván především v oblasti drobnějších transakcí, právě díky již zmíněným výhodám pro uživatele. V současnosti se nachází v žebříčku top 10 kryptoměn dle serveru coinmarketcap.com a má velkou šanci se na výsluní udržet.
Sítě Stellar využívá dokonce i mezinárodní společnost IBM.


Jak a kde koupit kryptoměnu Stellar?

Stellar (XLM) lze koupit na kryptoměnových burzách s altcoiny. Pro nákup XLM postupujte podle tohoto návodu:

  1. Založte si účet na směnárně Coinmate a za České koruny si kupte Bitcoiny.
    1. Pokud chcete koupit Bitcoiny za Eura nebo Dolary, založte si účet na směnárně Coinbase
  2. Zdarma si založte účet na kryptoměnové burze Binance
  3. Pošlete si své Bitcoiny z Coinmate (Coinbase) na Binance – není potřeba složité ověření účtu
  4. Ihned můžete na Binance nakoupit kryptoměnu Stellar (XLM)

Více informací naleznete na oficiálních stránkách měny Stellar.


Jsou pro vás články přínosné? Zasláním jakékoliv drobné částky v bitcoinech (altcoinech) podpoříte provoz stránek a další činnost. Nebo prostě jen klikněte a pošlete nějaký ten btc spam :) Za všechny vaše anonymní příspěvky vřelé díky...

BTC: 3LV7MQqwVP1tayeP9UHHLvVkdKpsP9Mygu

LTC: M8F6dg8zqYxYCeQjrT7kM4S3RmmgFCzUoX

ETH: 0xc7C2D03221CdB3DD1Fb70eD0F3ef525764e66fBF


 

Mohlo by se vám líbit.


*Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Don`t copy text!

Pin It on Pinterest

Share This