Jsou tu pro vás směnárny!

Začínáte s bitcoinem? Pak jej potřebujete někde nakoupit a předpokládáme, že později i se ziskem prodat. Nebudeme se tu dnes zabývat možností, že byste měli v úmyslu kryptoměny aktivně obchodovat. Proto se nebudeme ani tak zabývat kryptoměnovými burzami a zaměříme se spíše na známější, jednoduché a prověřené internetové směnárny.

CoinMate

Jednou z takových směnáren je britská CoinMate. „Britská“ možná není ten správný výraz. Je totiž registrována ve VB, ale dvěma šikovnými Čechy, kteří jí stvořili a dodnes provozují od roku 2014. Proto její hlavní výhoda spočívá v možnosti směny přímo za České koruny a v jejím užívání účtu u české FIO banky.


Kupte si své první krypto:

Coinbase: coinbase.com (10 $ zdarma)

Binance: binance.com

Local Bitcoins: localbitcoins.com


 

Coinmate BTC burza a směnárna - Martin Šístek

Směnárna CoinMate je právě ta služba, která je vhodná svojí jednoduchostí pro začínající zájemce o bitcoin, litecoin a jiné kryptoměny. Svoji popularitu si ale ve světě vydobyla i mezi zaběhlými uživateli, díky možnosti obchodování za Euro a pokročilými burzovními funkcemi, které v případě zájmu také umožňuje.

Pro použití CoinMate směnárny je třeba se zaregistrovat. To je velmi jednoduché a stačí vám k tomu běžné osobní údaje a telefonní kontakt. Po této registraci můžete využívat směnárnu se všemi dostupnými elektronickými peněženkami. Pokud ovšem potřebujete koupit nebo prodat bitcoiny, či jiné měny s použitím vašeho bankovního účtu, je nutné provést verifikaci – ověření. Pro denní limit směny do 26 000Kč vám bude stačit provedení takzvané video verifikace, kdy během videohovoru ukážete váš občanský průkaz a nadiktujete požadované údaje. Postačí vám tedy chytrý telefon nebo PC s webkamerou. V případě, že toužíte po směně větší částky, je třeba splnit ještě další dva kroky, které po vás bude CoinMate požadovat, ale kterými by se museli zabývat spíše větší tradeři.

V případě nákupu bitcoinu z bankovního účtu oceníte zmíněný český účet u FIO banky. Pokud vlastníte účet též u FIO, bude váš převod záležitostí minut. Pokud ne, i tak vyděláte tím, že ušetříte vysoké poplatky za zahraniční platbu, jak je běžné v případě jiných směnáren. Jiné poplatky za převod z banky na CoinMate nejsou účtovány, pouze v opačném směru, když vaše bitcoiny prodáváte, je účtován poplatek 1 EUR za převod na váš bankovní účet.

CoinMate je velmi vhodný nástroj nejen pro začátečníky ve světě kryptoměn i díky své spolehlivosti, jak ostatně dokládá mnoho pozitivních recenzí na internetu. Drobnou „vadou na kráse“ je i přesto, že se jedná o český projekt, absence Češtiny. Zde ovšem oceníte právě jednoduchost směnárny CoinMate, díky které její obsluhu zvládne i uživatel s horší znalostí AJ. Nyní se ale pojďme podívat na další kryptoměnovou směnárnu, kterou vám chci představit.

CoinBase

Touto další směnárnou je kalifornská ale i londýnská CoinBase, fungující od roku 2012 a pracující s měnami bitcoin, ethereum a litecoin. Jejich nákup či prodej lze na této platformě realizovat za Euro nebo Americký dolar. Své peníze pro nákup kryptoměn, do směnárny pošlete buď mezinárodní platbou z vašeho bankovního účtu, trvající kolem 3 pracovních dní, nebo velmi jednoduše a téměř okamžitě převodem z vaší platební karty. Za bankovní převod si CoinBase účtuje přijatelnou částku 0,15EUR a za rychlejší platbu kartou z vašeho účtu bude strženo 3,99% z poslané částky – daň za pohodlí a rychlost. Pokud budete provádět směny pouze mezi kryptoměnami, poplatky za převody z a do vašich peněženek nejsou na CoinBase účtovány.CoinBase BTC, LTC, ETH a BCH směnárna - Martin Šístek

Abyste mohli CoinBase úspěšně využívat pro směny vašich prostředků, je třeba opět provést jednoduchou registraci a následné potvrzení klikem na odkaz z obdrženého mailu. Poté vyplníte vaše mobilní číslo, na které je vám doručen potvrzovací kód. I v této směnárně je pro vkládání a výběry peněz nutná následná verifikace, čili ověření. Ta zahrnuje vyplnění osobních údajů a vyfocení náležitých dokladů. Je třeba si uvědomit, že taková opatření nejsou výmyslem provozovatelů, ale jsou vyžadována zákony proti praní špinavých peněz, buďme proto trpěliví.


Získejte 10 $! –> Zaregistrujte se přes můj odkaz: coinbase.com a získáte 10$, pokud přes coinbase koupíte či prodáte kryptoměnu alespoň za 100$


Samotný nákup a prodej bitcoinu a jiných kryptoměn je i na CoinBase velmi jednoduchou a intuitivní záležitostí. Ke každé měně zde jsou momentální grafické i číselné ukazatele kurzu. Klikem na tlačítka nákupu nebo prodeje vybrané měny a následnou volbou platby, obchod uskutečníte. Jeho dokončení je poté záležitostí několika minut. Svoje prostředky můžete na CoinBase také ponechat uložené v některé z peněženek, které jsou vám zde k jednotlivým měnám k dispozici. U CoinBase je navíc nabídka drobného výdělku v podobě placených referenčních odkazů. Pokud se zaregistruje nový zákazník přes váš odkaz a uskuteční směnu v hodnotě alespoň 100 USD, získáváte vy i on za tuto první směnu 10 USD.

Jak je to s bezpečností?

V obou směnárnách je možné využití zvýšeného zabezpečení v podobě například dvoufaktorové autorizace, přesto vám dlouhodobé ukládání prostředků na těchto a podobných službách z bezpečnostního hlediska nedoporučujeme. Pro dlouhodobé držení kryptoměn je nejlepší obranou proti jejich odcizení hardwarová peněženka. Pro rychlý nákup nebo prodej bitcoinu, etheru, litecoinu a dalších, za fiat měny, jsou ovšem tyto směnárny nejlepším řešením. Existují samozřejmě i další směnárny, jako například česká smenarnabtc.cz, provozovaná ve spolupráci s platformou Arbolet.


Jsou pro vás články přínosné? Zasláním jakékoliv drobné částky v bitcoinech (altcoinech) podpoříte provoz stránek a další činnost. Nebo prostě jen klikněte a pošlete nějaký ten btc spam :) Za všechny vaše anonymní příspěvky vřelé díky...

BTC: 3LV7MQqwVP1tayeP9UHHLvVkdKpsP9Mygu

LTC: M8F6dg8zqYxYCeQjrT7kM4S3RmmgFCzUoX

ETH: 0xc7C2D03221CdB3DD1Fb70eD0F3ef525764e66fBF


 

Mohlo by se vám líbit.


*Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Don`t copy text!

Pin It on Pinterest

Share This