Kryptoměna Lisk byla oficiálně vytvořena v roce 2016 a tým, který ji spravuje, sídlí ve Švýcarsku. Vznikla odvozením (forkem) od jiné kryptoměny, konkrétně od Crypti.

Jak funguje platforma Lisk

Jedná se o blockchainovou platformu a o stejnojmennou digitální měnu, která se na této síti používá. Lisk stojí na myšlence zjednodušeného zakládání nových projektů. Podobně jako třeba dosud asi nejznámější kryptoměna Ethereum umožňuje chod tzv. decentralizovaných aplikací. To znamená, že v tomto prostoru může každý jednotlivec publikovat své vlastní aplikace, které známe obdobně z webu.

Výhoda tohoto konceptu je velmi podstatná: Autor aplikace drží plnou kontrolu nad tím, co vytvořil a obejde se zcela bez jakéhokoli prostředníka či jiné autority. Takovéto aplikace jsou přirozeně také šířeny jako open-source. Aktuálně mohou být ale vytvářeny pouze v Javascriptu.

Lisk (LSK) - budoucnost decentralizovaných aplikací

V rámci Lisku má každá z vytvořených aplikací svůj vlastní postranní řetězec neboli sidechain. To znamená, že může fungovat nezávisle na mateřském blockchainu. Celá platforma tak díky modulárnímu principu získává zásadní přednost v podobě mnohem lepší škálovatelnosti. Netěží z nich pouze tvůrci, kterým je tak usnadněn vývoj nových aplikací. Síť je díky takovémuto typu rozvržení i bezpečnější. Chyby v sidechainech totiž nemohou žádným způsobem ohrozit blockchain.

Těžba a nákup kryptoměny LISK

Lisk (LSK) - budoucnost decentralizovaných aplikací

Kryptoměnu je možné generovat běžným procesem těžby. Používá se algoritmus DpoS. To znamená, že o potvrzování transakcí se má starat skupina vybraných uživatelů, kterým se říká uzly. Uzly nebo také delegáti současně mají nárok na poplatky plynoucí z jednotlivých transakcí. Ty jsou oproti jiným sítím v rámci Lisku nízké. Delegáti jsou voleni, takže je zvykem, že se o získanou odměnu se svými voliči následně dělí. Odměnu získávají ve výši 5 LSK až 1 LSK plus poplatky za transakce.

Aby mohly být bloky potvrzeny, musejí se seskupit do cyklu o počtu 101 bloků. Ještě předtím musí navíc v náhodném pořadí potvrdit každý blok některý z uzlů. Kdo bude který blok potvrzovat, to ale uzly předem neví. To se děje jednou za 10 sekund, takže potvrzení celého cyklu následně trvá 17 minut.

Měnu si můžete samozřejmě i standardně koupit. Doporučovaný postup je však nákup Bitcoinu či jiné známější kryptoměny a jejich následná výměna za Lisk. Měnu Lisk jako takovou totiž nabízí pouze omezený počet směnáren a burz.


Jak a kde koupit kryptoměnu LSK?

Lisk (LSK) lze koupit na kryptoměnových burzách s altcoiny. Pro nákup LSK postupujte podle tohoto návodu:

  1. Založte si účet na směnárně Coinmate a za České koruny si kupte Bitcoiny.
    1. Pokud chcete koupit Bitcoiny za Eura nebo Dolary, založte si účet na směnárně Coinbase
  2. Zdarma si založte účet na kryptoměnové burze Binance
  3. Pošlete si své Bitcoiny z Coinmate (Coinbase) na Binance – není potřeba složité ověření účtu
  4. Ihned můžete na Binance nakoupit kryptoměnu Lisk (LSK)

Více informací naleznete na oficiálních stránkách měny Lisk.


Jsou pro vás články přínosné? Zasláním jakékoliv drobné částky v bitcoinech (altcoinech) podpoříte provoz stránek a další činnost. Nebo prostě jen klikněte a pošlete nějaký ten btc spam :) Za všechny vaše anonymní příspěvky vřelé díky...

BTC: 3LV7MQqwVP1tayeP9UHHLvVkdKpsP9Mygu

LTC: M8F6dg8zqYxYCeQjrT7kM4S3RmmgFCzUoX

ETH: 0xc7C2D03221CdB3DD1Fb70eD0F3ef525764e66fBF


 

Mohlo by se vám líbit.


*Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Don`t copy text!

Pin It on Pinterest

Share This