Objevte první skutečně anonymní kryptoměnu. Co je Monero a kde ho získat?

Monero je jednou ze starších kryptoměn, která vznikla už v roce 2014. Založena je na technologii blockchainu a stojí za ní tým okolo vývojáře Riccarda Spagniho.Kryptoměna Monero (XMR) - Martin Šístek

V čem se Monero liší od jiných kryptoměn

Přestože kryptoměny jako takové od prvních okamžiků poskytují svým uživatelům vysokou míru svobody, nejsou zcela anonymní. Vysoká úroveň anonymity je pro Monero tou nejdůležitější vlastností. Tato digitální měna je založena na technologii blockchainu a na protokolu CryptoNote. Díky četným algoritmickým rozdílům zde dochází k blockchain mlžení.

Měna je proto zcela soukromá a nevystopovatelná, například Bitcoin je pouze pseudoanonymní. A současně je Monero dostupné komukoli. Výhodou prováděných transakcí je i to, že jsou zatíženy jen velmi nízkými poplatky. Pro síť je taktéž charakteristická dobrá škálovatelnost.Kryptoměna Monero (XMR) - Martin Šístek

 

Princip digitální měny Monero

Princip ochrany soukromí je založen na užití čtyř klíčů, standardem jsou klíče dva. Za pomoci Stealth Address se skrývá adresa příjemce, díky Ring Signature není dohledatelný adresát a po implementaci RingCT je podobně v bezpečí skryta i cílová částka.

Velmi zjednodušeně lze tak říci, že pro zápis do blockchainu je využita pouze jednorázově generovaná adresa, která ale nesouvisí nijak s identitou příjemce. Skutečná adresa odesílatele je zase začleněna mezi další veřejné klíče. Proto je k dohledání pouze jakýsi vymezený okruh možných odesílatelů, ale nikoli konkrétní osoba.

Nákup a těžba měny Monero a její výhody

Kryptoměna Monero (XMR) - Martin Šístek

Forky monera

Takováto nemožnost jakkoli dohledat historii transakcí má výhodu nejen v zachování soukromí, ale i v tom, že se uživatelé nemusejí obávat žádných rizik. Neexistuje tedy cesta, jak kohokoli průkazně obvinit z toho, že využívá měnu k jakýmkoli nelegálním účelům. Což ale samozřejmě na druhou stranu nevyhnutelně vyvolává i určitou kontroverzi.

Způsobem pořízení se Monero od jiných kryptoměn neliší, klasicky jej nakoupíte na burzách či ve směnárnách. Patrně nejznámější je například Binance. Měnu je možno rovněž těžit. Záměrem tvůrců je zbavit těžbu dominantní role ASIC minerů (těžařů) a zajistit tak její maximální decentralizovanost. Těžba měny zůstane tak přístupná i drobným těžařům, kteří používají běžné grafické karty, a ne právě ASIC čipy. Zakoupenou měnu poté uschováváte v peněženkách k tomuto účelu určených.


Kryptoměna Monero (XMR) - Martin Šístek

Rozdíl vlastností Monera a Bitcoinu

Jak a kde koupit kryptoměnu XMR?

Monero (XMR) lze koupit na kryptoměnových burzách s altcoiny. Pro nákup XMR postupujte podle tohoto návodu:

  1. Založte si účet na směnárně Coinmate a za České koruny si kupte Bitcoiny.
    1. Pokud chcete koupit Bitcoiny za Eura nebo Dolary, založte si účet na směnárně Coinbase
  2. Zdarma si založte účet na kryptoměnové burze Binance
  3. Pošlete si své Bitcoiny z Coinmate (Coinbase) na Binance – není potřeba složité ověření účtu
  4. Ihned můžete na Binance nakoupit kryptoměnu Monero (XMR)

Více informací naleznete na oficiálních stránkách měny XMR.


Jsou pro vás články přínosné? Zasláním jakékoliv drobné částky v bitcoinech (altcoinech) podpoříte provoz stránek a další činnost. Nebo prostě jen klikněte a pošlete nějaký ten btc spam :) Za všechny vaše anonymní příspěvky vřelé díky...

BTC: 3LV7MQqwVP1tayeP9UHHLvVkdKpsP9Mygu

LTC: M8F6dg8zqYxYCeQjrT7kM4S3RmmgFCzUoX

ETH: 0xc7C2D03221CdB3DD1Fb70eD0F3ef525764e66fBF


 

Mohlo by se vám líbit.


*Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Don`t copy text!

Pin It on Pinterest

Share This