+420 721 713 450

Kryptoměna Litecoin (LTC) – jistota ve světě kryptoměn

Litecoin patří mezi jednu z prvních kryptoměn, které byly vytvořeny jako alternativa k Bitcoinu. V kryptosvětě si získala pevné postavení a stala se zdatným konkurentem i těch nejsilnějších kryptoměn. Každá z nich, ačkoliv všechny fungují na podobném principu, vykazuje několik odlišností. Stejně tak je tomu i u Litecoinu.

Algoritmus ScryptKryptoměna Litecoin (LTC) - jistota ve světě kryptoměn - Martin Šístek | Fotograf

Při uvedení Litecoinu na trh v roce 2011 použil jeho tvůrce Charlie Lee nový algoritmus Scrypt, vyvinutý o dva roky dříve. Přinesl eliminaci hardwarové náročnosti těžby na úkor většího množství užité paměti. To poskytlo nové kryptoměně oproti Bitcoinu mnoho konkurenčních výhod. Díky algoritmu Scrypt dosáhl Litecoin při totožné obtížnosti výpočtu (2016 bloků) čtyřnásobné rychlosti plateb.

Systém se osvědčil natolik, že jej převzala celá řada kryptoměn jako například Gridcoin, PotCoin, nebo Darkcoin.

Pod pokličkou Litecoinu

Tím ale výčet výhod Litecoinu zdaleka nekončí. Čtyřnásobná není oproti Bitcoinu pouze rychlost provádění transakcí, ale také počet mincí. Přičemž poplatky za zařazení platby do blockchainu jsou u Litecoinu výrazně menší, než u Bitcoinu. Pokud k tomu vezmeme v úvahu i rychlost potvrzování transakcí, příliš nás nepřekvapí, že Litecoin je hojně využíván pro převádění plateb a to dokonce více než Bitcoin, ačkoliv ten má na burze nesrovnatelně vyšší cenu.

Litecoin patří mezi deflační kryptoměny, což v praxi znamená, že jeho hodnota neustále narůstá. To je způsobeno tím, že podobně, jako většina kryptoměn, i Litecoin má pevně stanoveno množství coinů, které se mohou dostat do oběhu.

„Tip pro začátečníky: mrkněte na Faucety v následujícím článku a naklikejte si pár Litecoinů zdarma“

Litecoin a těžaři

I těžářům má Litecoin co nabídnout. Díky již zmíněnému algoritmu Scrypt, který není příliš náročný na hardware, je možné těžit Litecoin dokonce i na grafických kartách. To zpřístupňuje měnu i amatérským těžařům bez profesionálního vybavení.

Za vytěžení bloku se těžaři účtuje odměna ve výši 50 LTC. (Tato hodnota v příštím roce klesne na polovinu.) A vzhledem ke čtyřnásobné rychlosti nalezení hashe, je i odměna k dispozici čtyřikrát častěji.

Litecoin můžete těžit i vy!

A to dvěma způsoby:

  1. Sestavením těžební mašinky, přezdívané “mining rig“. Budete muset zainvestovat do nákupu nezbytného těžebního hardwaru (grafické karty – jednu kartu nemá smysl – potřebujete jich více, základní desku, silný a spolehlivý zdroj), Linux nebo Windows systém a následnou optimalizaci.
  2. A nebo jednodušeji Cloudovou těžbou. Nákup těžebního kontraktu u jedné ze společností, které tuto možnost nabízejí. Recenzi společnosti u které mám koupené těžební kontrakty naleznete na následující stránce. První kontrakt jsem koupil přesně před rokem.

Investice do Litecoinu

Kryptoměna Litecoin (LTC) - jistota ve světě kryptoměn - Martin Šístek | FotografDle mnohých analýz je Litecoin důvěryhodná měna, s dobrou budoucností a ambicemi i nadále výrazně zasahovat do světového trhu s kryptoměnami.
Je plně decentralizovaný, tudíž je vyloučeno jakékoliv riziko zfalšování, nebo umělé inflace kryptoměny.

Jak a kde koupit kryptoměnu Litecoin?

Litecoin (LTC) lze koupit na kryptoměnových burzách s altcoiny nebo přímo na směnárnách Coinbase a Coinmate

LTC lze koupit tedy dvěma způsoby:

  1. způsob: Přímo na směnárnách Coinbase (za Eura a Dolary) a Coinmate (za České koruny)
  2. způsob: Pokud už vlastníte Bitcoiny, založte si zdarma účet na kryptoměnové burze Binance.
    • Pošlete si své Bitcoiny na Binance – není potřeba složité ověření účtu
    • Ihned můžete na Binance nakoupit kryptoměnu Litecoin (LTC)

Více informací naleznete na oficiálních stránkách měny Litecoin.

Jsou pro vás články přínosné? Zasláním jakékoliv drobné částky v bitcoinech (altcoinech) podpoříte provoz stránek a další činnost. Nebo prostě jen klikněte a pošlete nějaký ten btc spam :) Za všechny vaše anonymní příspěvky vřelé díky...

BTC: 3LV7MQqwVP1tayeP9UHHLvVkdKpsP9Mygu

LTC: M8F6dg8zqYxYCeQjrT7kM4S3RmmgFCzUoX

ETH: 0xc7C2D03221CdB3DD1Fb70eD0F3ef525764e66fBF

*Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Martin Šístek
Autor webu, fotograf, hudebník a fanoušek krypta, v kterém si spořím na důchod ;-). Všechno tohle jsem uvařil za svůj život v Plzni. Cestovní a krajinářská fotografie je pro mě koníčkem, snažím si z cest přivést nové poznatky a zážitky, které pro vás sepisuji do cestopisů na mém blogu. Svatební fotografie a komerční projekty jsou pro mě prací, kterou jsem si sám vybral a přistupuji k těmto kategoriím s nejlepším svědomím a vždy maximálně připraven. Cheers! (folk-punk brewed in Pilsen)

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Kryptoměna Ethereum (ETH) - představení | Martin Šístek | Fotografie | Krypto Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] pro začátečníky: přečtěte si o Bitcoinu a Litecoinu a doplňte si tak informace o základní nejznámější […]

Don`t copy text!