IOTA je kryptoměna, která nevyužívá blockchain, ale přichází s inovativní bezblokovou technologii Tangle. IOTA je primárně optimalizována pro internet věcí, což ji předurčuje poměrně slibnou budoucnost.  Pro správný vývoj tržní ceny je důležitá i důvěryhodnost dané kryptoměny, s kterou IOTA rozhodně nemá problém, a to především díky navázané spolupráci s Microsoftem či s firmou Samsung. Nadace IOTA sídlí v Německu.

Vznik a fungování IOTAKryptoměna IOTA - inovace pro internet věcí

Samotná kryptoměna vznikla již v roce 2015, ale poprvé ji bylo možné zakoupit až v červenci roku 2017. V oběhu je celkem 2 779 530 283 tokenů, jejichž počet je, dle dostupných informací, neměnný. V současné době se tokeny nakupují po milionech, kdy je měna nazývána jako MIOTA.

Jak již bylo zmíněno výše, nevyužívá běžný blockchain, ale funguje na základě bezblokové technologie TANGLE. Tato technologie umožňuje provádět transakce bez omezení. Což v praxi znamená, že zde není žádný parametr, který by upravoval maximální počet provedených transakcí za sekundu.

Kryptoměna IOTA neumožňuje těžbu, protože každý uživatel daného protokolu může potvrzovat transakce. Při odesílání transakce běžně dochází ke zpracování a následnému odeslání dalších dvou. Fungování sítě je tak rychlé a nevznikají zde prodlevy při čekání na transakce. Tato síť je celkově stabilnější a bezpečnější ve chvíli, kdy je více zatížena.

Cíl této sítě

Jedná se o peer-to-peer síť, jenž je primárně vytvořena pro internet věcí. Hlavním cílem je poskytnutí převodu dat mezi jednotlivými účastníky rychle a zdarma. Do budoucna je představena vize – IoT koncept, jenž má umožnit přeposílání dat či hodnot mezi nejrůznějšími elektrospotřebiči, automobily a dalšími chytrými technologiemi. To by mohlo zajistit jejich lepší využívání. V současné chvíli jsou odhady takové, že by se do této sítě mělo, během následujícího desetiletí, připojit více jak 50 miliard zařízení.

Nákup tokenů IOTA se může vyplatit

Vzhledem k navázané spolupráci se světoznámými společnostmi a dosavadnímu vývoji na trhu, lze předpokládat, že se v poměrně krátké době může hodnota jednotlivých tokenů zvýšit. Systém je poměrně nový a neznámý, dá se říci, že svým způsobem předběhl dobu. Může se jednat o investici, která do budoucna přinese zisk. IoT koncept představuje poměrně zajímavou možnost obměny dat či komunikace mezi jednotlivými zařízeními tak, aby je bylo možné na dálku spravovat i monitorovat. V příštích několika letech proto může zajistit i slušný pokrok ve vývoji moderních technologií.


Jak a kde koupit kryptoměnu IOTA?

IOTAu lze koupit na kryptoměnových burzách s altcoiny. Pro nákup IOTA postupujte podle tohoto návodu:

  1. Založte si účet na směnárně Coinmate a za České koruny si kupte Bitcoiny.
    1. Pokud chcete koupit Bitcoiny za Eura nebo Dolary, založte si účet na směnárně Coinbase
  2. Zdarma si založte účet na kryptoměnové burze Binance
  3. Pošlete si své Bitcoiny z Coinmate (Coinbase) na Binance – není potřeba složité ověření účtu
  4. Ihned můžete na Binance nakoupit kryptoměnu IOTA

Více informací naleznete na oficiálních stránkách měny IOTA.


Jsou pro vás články přínosné? Zasláním jakékoliv drobné částky v bitcoinech (altcoinech) podpoříte provoz stránek a další činnost. Nebo prostě jen klikněte a pošlete nějaký ten btc spam :) Za všechny vaše anonymní příspěvky vřelé díky...

BTC: 3LV7MQqwVP1tayeP9UHHLvVkdKpsP9Mygu

LTC: M8F6dg8zqYxYCeQjrT7kM4S3RmmgFCzUoX

ETH: 0xc7C2D03221CdB3DD1Fb70eD0F3ef525764e66fBF


 

Mohlo by se vám líbit.


*Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Don`t copy text!

Pin It on Pinterest

Share This