Ovládněte vlastní decentralizované aplikace s EOS, posuňte svůj byznys a naučte se investovat.

Za projektem EOS stojí Dan Larimer, osoba, která není ve světě kryptoměn nováčkem, podepsán je třeba pod Steem, což je jakási blockchainová varianta sociálních sítí. V případě EOS se jedná se o novou síť, která vznikla teprve v roce 2017.

Co je EOS

Podobně jako pro ostatní kryptoměny, je pro EOS nejdůležitější blockchain. EOS je tedy v prvé řadě platforma. Na ní si mohou subjekty vytvářet svoje vlastní decentralizované aplikace, což je v podstatě podobný princip jako tvorba běžných aplikací na webu. Primárně by tedy měla sloužit v komerční sféře jako možnost rozvíjet vlastní byznys.

Využívá princip tzv. chytrých kontraktů (někdy též užíván původní termín smart contracts), který je známý od Etherea. Proto bychom mohli EOS přirovnat právě k jakémusi rozšíření Etherea. Její fungování zastřešuje open-source software Block.One.

Kryptoměna EOS - Martin Šístek

Základní myšlenka sítě EOS

Tvůrci EOS si byli velmi dobře vědomi problémů a limitů starších kryptoměn, například Bitcoinu. Jedním z těch zásadních určitě jsou potíže se škálovatelností. EOS proto umožňuje vertikální a horizontální škálovaní. Což dovoluje navýšit počet prováděných operací na více než 50 000 transakcí v jedné sekundě.

Tyto transakce současně nejsou zatíženy žádnými poplatky, což je zásluha paralelního zpracování a asynchronní komunikace. Na síti se používá algoritmus DPoS. To v podstatě znamená, že ověřováním transakcí je pověřena určitá úžeji vymezená skupina uživatelů-těžařů. V síti EOS se jim ale neříká těžaři, byť zastávají obdobnou funkci, nazývají se delegáti.

Kryptoměna EOS - Ekosystém, Martin Šístek

Struktura ekosystému kryptoměny EOS.

O pořízení, uložení a používání kryptoměny EOS

Kryptoměna EOS - Martin Šístek

Celý proces zápisu transakcí se tím znatelně zefektivňuje a výrazným způsobem díky tomuto systému klesá taktéž energetická náročnost těžby. Jednotlivé tokeny jsou standardizované ERC-20 tokeny, což jsou ty, které se právě používají na blockchainu Etherea. Abyste mohli realizovat na platformě EOS již zmiňované aplikace, potřebujete právě tyto tokeny.

Pro veřejnost v oběhu zůstala po ukončení předprodeje cca miliarda mincí. Způsob, jak se k nim dostat, je v podstatě podobný jako u jiných kryptoměn. To znamená nejlépe koupit na burze nebo ve směnárně, z těch nejznámějších můžete nákup realizovat třeba na Binance. A nezapomeňte ani na uložení měny ve vhodné digitální peněžence. V rámci EOS mají uživatelé velkou výhodu v tom, že se jedná o tokeny v podstatě založené na těch od Etherea. Proto je možné používat i Ethereum peněženky.


Kryptoměna EOS - rozdíl mezi Ethereum a EOS, Martin Šístek

Jak a kde koupit kryptoměnu EOS?

EOS (EOS) lze koupit na kryptoměnových burzách s altcoiny. Pro nákup EOS postupujte podle tohoto návodu:

  1. Založte si účet na směnárně Coinmate a za České koruny si kupte Bitcoiny.
    1. Pokud chcete koupit Bitcoiny za Eura nebo Dolary, založte si účet na směnárně Coinbase
  2. Zdarma si založte účet na kryptoměnové burze Binance
  3. Pošlete si své Bitcoiny z Coinmate (Coinbase) na Binance – není potřeba složité ověření účtu
  4. Ihned můžete na Binance nakoupit kryptoměnu EOS (EOS)

Více informací naleznete na oficiálních stránkách měny EOS.


Jsou pro vás články přínosné? Zasláním jakékoliv drobné částky v bitcoinech (altcoinech) podpoříte provoz stránek a další činnost. Nebo prostě jen klikněte a pošlete nějaký ten btc spam :) Za všechny vaše anonymní příspěvky vřelé díky...

BTC: 3LV7MQqwVP1tayeP9UHHLvVkdKpsP9Mygu

LTC: M8F6dg8zqYxYCeQjrT7kM4S3RmmgFCzUoX

ETH: 0xc7C2D03221CdB3DD1Fb70eD0F3ef525764e66fBF


 

Mohlo by se vám líbit.


*Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Don`t copy text!

Pin It on Pinterest

Share This