+420 721 713 450

Jak a kde obchodovat s kryptoměnami

Mimořádné cenové pohyby kryptoměn lákají zkušené i začínající investory. Obchodovat s digitálními měnami je ale možné několika způsoby, přičemž každý má své výhody a nevýhody.
Na kryptoměnách jsou poměrně běžné pohyby o deset a více procent během jediného dne, což jsou hodnoty, které by na tradičních burzách spustily ochranné mechanizmy a zastavily obchodování. Tak velké pohyby nabízejí možnost velkých zisků, ale pochopitelně také velkých ztrát.
Potenciálně velké zisky chodí ruku v ruce s potenciálně velkými ztrátami, to je ve světě investic normální a je třeba si to plně uvědomit, než se do obchodování pustíme. A jaké tedy máme možnosti u kryptoměn?

Binární opce

binárními opcemi dostáváte relativně jednoduchý investiční nástroj, který inherentně omezuje riziko, tudíž stojí při obchodování kryptoměn za zvážení. Úkolem obchodníka je správně předpovědět pouze směr pohybu ceny, na velikosti už nezáleží, tedy kromě překonání spreadu. 

Kupte si své první krypto:

Coinbase: coinbase.com (10 $ zdarma)

Binance: binance.com

Local Bitcoins: localbitcoins.com

Výsledkem obchodu s binární opcí pak je buď předem definovaný zisk, obvykle kolem 80 procent z investice, nebo ztráta investice. Jsou pouze tyto dvě možnosti, jak může být změněn zůstatek na našem obchodní účtu. Nevýhodou je, že u digitálních opcí často najdeme z kryptoměn jako podkladové aktivum jen bitcoin.

Jak obchodovat s kryptoměnami - Martin Šístek

CFD

Contract for Difference je taktéž investiční nástroj, který stejně jako opce umožňuje spekulovat na cenový pohyb libovolného podkladového aktiva, aniž bychom ho skutečně vlastnili. Ale na rozdíl od opcí nejsou potenciální zisk a ztráta nijak omezené. Naopak, jsou otevřené, a je na obchodníkovi a jeho řízení rizika, aby je zvládl.

Přes CFD je u brokerů možné obchodovat celou řadu kryptoměn, většinou ty z první dvacítky největších měn podle tržní kapitalizace. Jak už bylo řečeno, CFD neobsahují v sobě žádnou ochranu, takže je při otevření obchodní pozice velmi důležité ihned nastavit obranný obchodní příkaz pro omezení ztráty a případně také příkaz pro ukončení obchodu v zisku.

Výhodou binárních opcí i CFD je, že je možné si obchodování vyzkoušet na demo účtu, tedy nanečisto s virtuálními penězi.

Burzy

Třetí způsob, jako obchodovat s kryptoměnami, je jejich přímý nákup a následný prodej na burzách. Jde tedy o fyzické vlastnictví. Znamená to, že na rozdíl od výše uvedených investičních nástrojů nemůžete spekulovat na pokles ceny měny, dokud ji sami nevlastníte.

Výhodou je, že po nákupu skutečně držíte kryptoměnu, kterou si můžete převést do vlastní peněženky a případně ji použít i na něco jiného. Pokud nedojde k očekávanému růstu, můžete ji držet delší dobu a budete vědět, že nemůžete ztratit víc, než jste do ní investovali, protože její hodnota nemůže klesnout níž než na nulu. Burzovní obchodování umožňuje i takzvané arbitráže.

Shrnutí

Obchodování s kryptoměnami je možné hned několika způsoby, přičemž každý má své výhody a nevýhody. Když už je omezeno riziko, je také omezen zisk. Při obchodování u brokerů můžete u CFD použít pákový efekt, ten se ale jeví vzhledem k obrovské volatilitě kryptoměn jako nebezpečný. Pokud věříte v dlouhodobý růst digitálních měn, je zřejmě nejlepší na burze měnu nakoupit a držet ve vlastní peněžence.

Slyšíte o kryptoměnách poprvé? Chcete se dozvědět víc? Jste stále mezi těmi, kdo uvažují vstoupit do světa virtuálních měn? Vyzkoušejte následující Faucety. Je to velice jednoduché.

Jsou pro vás články přínosné? Zasláním jakékoliv drobné částky v bitcoinech (altcoinech) podpoříte provoz stránek a další činnost. Nebo prostě jen klikněte a pošlete nějaký ten btc spam :) Za všechny vaše anonymní příspěvky vřelé díky...

BTC: 3LV7MQqwVP1tayeP9UHHLvVkdKpsP9Mygu

LTC: M8F6dg8zqYxYCeQjrT7kM4S3RmmgFCzUoX

ETH: 0xc7C2D03221CdB3DD1Fb70eD0F3ef525764e66fBF

*Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Martin Šístek
Autor webu, fotograf, hudebník a fanoušek krypta, v kterém si spořím na důchod ;-). Všechno tohle jsem uvařil za svůj život v Plzni. Cestovní a krajinářská fotografie je pro mě koníčkem, snažím si z cest přivést nové poznatky a zážitky, které pro vás sepisuji do cestopisů na mém blogu. Svatební fotografie a komerční projekty jsou pro mě prací, kterou jsem si sám vybral a přistupuji k těmto kategoriím s nejlepším svědomím a vždy maximálně připraven. Cheers! (folk-punk brewed in Pilsen)

Zanechte váš vzkaz

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.