V době kdy píšu tento článek, cena jednoho Bitcoinu přesáhla hranici 4 000 dolarů. O Bitcoin se zajímám od roku 2013. A cena za jeden virtuální peníz? 31 dolarů. Určitě sami vidíte ten nárůst za 4 roky. Jste stále mezi těmi, kdo uvažují vstoupit do světa virtuálních měn? S následujícími faucety je to velice jednoduché. V následujícím článku se dozvíte co je to Faucet, k čemu je dobrý a jak se používá.

O bitcoinech v posledních měsících slýcháme stále častěji a třeba i díky médiím, která se o ně začala více zajímat, se staly doslova novým fenoménem. Řada lidí, kteří s nimi doposud neměli žádnou zkušenost, se rozhodla zjistit, v čem vlastně kouzlo virtuální měny spočívá.


Kupte si své první krypto:

Coinbase: coinbase.com (10 $ zdarma)

Binance: binance.com

Local Bitcoins: localbitcoins.com


 

Jen pro silné povahy

Začít s bitcoinem ale není tak jednoduché, jak to může na první pohled vypadat. Svým způsobem se jedná o značně rizikovou záležitost, ne nepodobnou obchodování na burze. I zde je potřeba především pevných nervů, analytického myšlení a dostatečné trpělivosti. Pokud však disponujete navíc ještě určitou mírou odvahy, pak je velmi pravděpodobné, že vás bitcoin nakonec bude neskutečně bavit. Jestli však zatím ve světě kryptoměn tak trochu tápete, rozhodně doporučujeme jít na to nikoliv zpříma, ale tak trochu oklikou. Přes faucety.

Simulátor bitcoinové reality

Faucety jsou speciální webové aplikace, které umožní začátečníkům seznámit se s celým procesem těžby bitcoinu, jejich nákupu a obchodování s ním. Jedná se o ideální způsob, jak si osvojit pravidla celého systému a proniknout do něj trochu blíž, než se dostanete do skutečného „boje“ a budete si muset poradit na vlastní pěst. Od faucetů si neslibujte žádné zázračné zbohatnutí – berte je pouze jako simulátor reálného světa, který na vás čeká již zanedlouho. Do té doby vám dá dostatečně zabrat už jen pokus o pochopení toho, na jakém principu vlastně bitcoin a ostatní kryptoměny pracují.

Bitcoin hrou

Faucet je vlastně jednoduchá počítačová hra, tzv. „klikačka“. Podobně jako si na herních serverech volíte, kterou hru si dnes večer zahrajte, i v případě faucetů můžete vybírat mezi různými typy. S těmi nejoblíbenějšími se seznámíme později, nejprve si faucety přiblížíme na obecné rovině.

Jak již bylo zmíněno, faucet funguje jako simulátor reálných toků bitcoinů na virtuálním trhu. Naučí nové uživatele používat bitcoinové peněženky a transakce, těžit bitcoiny a proniknout do celého systému. Odměnou jsou sice reálné „peníze“, v tomto případě tzv. satoshi (jednotka byla pojmenována po zakladateli bitcoinu, Japonci Sakoshi Nakamotovi), jejich hodnota je však spíše symbolická, a pokud bychom ji převedli na české koruny, pohybovali bychom se v řádu jednotek, nanejvýš desítek. To však pro začátek vůbec nevadí. Navíc pokud se zaregistrujete hned na několika faucetech najednou, šance na generování vyšších obnosů rapidně stoupne.

Tři nejznámější faucety

Pojďme si představit platformy, které umožňují natrénovat si práci s bitcoiny. Následující faucety jsou vesměs považovány za nejkvalitnější a stojí za to je vyzkoušet. Doporučuji požívat všechny tři najednou, rozhodně tím nic nezkazíte. Naopak, můžete jen získat. A zjistíte, že hrát takové „klikačky“ může být nejen zábava, ale i pořádné dobrodružství.

Minebitcoin

Faucety - virtuální měna zadarmo, Martin ŠístekV tomto faucetu těžíte bitcoiny ve čtyřech různých dolech. Chcete-li se dostat na pokročilou úroveň, potřebujete speciální virtuální oblek, jeho aktivace je ovšem časově omezená. V rámci hry je možné získat přístup mimořádným prémiím. Faucet Minebitcoin je záměrně koncipován tak, aby neustále udržoval uživatelovu pozornost v bdělém stavu a co možná nejvěrněji jej připravil na reálný proces těžby bitcoinu.

Mine Bitcoin


Moonbitcoin

(Respektive jeho odnože moonlitecoin, moodogecoin)
Tento faucet vás naučí pracovat s pojmem času v případě kryptoměn. Osvojíte si rozhodovací proces, který se odehrává s každou volbou, kdy a jak dlouho těžit. Zjistíte, že častější těžba může vést k vyšším ziskům, zároveň však přináší vyšší rizika. K dispozici máte vlastní peněženku (CoinPot) propojenou s aplikací, kam se automaticky ukládají veškeré výdělky.

Moon Bitcoin


UPDATE: 2017\11\20: Mezi populární Moon faucety přibil rovněž jeden nový – faucet pro těžení Dash

 

Freebitcoin

Faucety - virtuální měna zadarmo, Martin ŠístekPoslední z trojice mých oblíbených faucetů je ten s názvem Freebitcoin. Ze všech tří zmiňovaných zde největší roli hraje náhoda, což je faktor, který se v případě reálného světa bitcoinů rozhodně nevyplatí podceňovat. Ovšem zároveň je náhoda pochopitelně právě to, co nikdo z nás nemůže ovlivnit. Freebitcoin vám samozřejmě nepomůže připravit se na veškeré situace, které mohou nastat, ale naučí vás něco cennějšího: počítat s náhodou, umět s ní pracovat a nehroutit se ve chvílích, kdy se vaše plány najednou sypou jako domečky za karet. Freebitcoin trochu připomíná ruletu: nakupujete lístky do loterie, které následně sázíte a čekáte, jak velkou výhru se vám podaří získat.

FreeBitcoin


Pokud chcete těžit své první bitcoiny, budete k tomu potřebovat elektronickou peněženku. Pro mircrotěžbu, doporučuji peněženku CoinPot, která funguje bezvadně s faucety Moon Bitcoin, Moonlitecoin a Moondogecoin.

Trezor

Pokud si chcete vybrat, existuje celá řada virtuálních peněženek – osobně používám peněženku Electrum a všem doporučuji hardwarovou peněženku, např. Trezor.


Seznam všech peněženek naleznete zde

 

Uživatelské prostředí peněženky CoinPot

UPDATE: 2017\11\20: Se spuštěním nového faucetu Moon Dash, došlo zároveň k aktualizaci peněženky pro mikrotransakce CoinPot.  V současné době se změnil Bitcoin na Bitcoin Core, přibil BitcoinCash a Dash.


Přečtěte si recenzi cloudové společnosti Genesis Mining zabývající se těžbou kryptoměn

 


Jsou pro vás články přínosné? Zasláním jakékoliv drobné částky v bitcoinech (altcoinech) podpoříte provoz stránek a další činnost. Nebo prostě jen klikněte a pošlete nějaký ten btc spam :) Za všechny vaše anonymní příspěvky vřelé díky...

BTC: 3LV7MQqwVP1tayeP9UHHLvVkdKpsP9Mygu

LTC: M8F6dg8zqYxYCeQjrT7kM4S3RmmgFCzUoX

ETH: 0xc7C2D03221CdB3DD1Fb70eD0F3ef525764e66fBF


 

Mohlo by se vám líbit.


*Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Don`t copy text!

Pin It on Pinterest

Share This