Kryptoměna Cardano pouhých pár měsíců po svém uvedení na trh způsobila obrovský rozruch, když se vyšvihla mezi elitu kryptoměn, což je v tvrdé konkurenci dynamicky se rozvíjejícího kryptosvěta ohromující úspěch. Stojí za to vědět, co se za ním skrývá.

Cardano a jeho výjimečnost

Cardano se na své místo na slunci nedostalo náhodou. Za lákavými čísly a důvěrou investorů stojí mnoho věcí, které ostatní kryptoměny nabídnout nemohou.

Cardano započalo svoji historii jako jediná kryptoměna vytvořena mezinárodním týmem špičkových odborníků a to hned z pěti akademických institucí. Z univerzit v Edinburghu, Athénách, Oxfordu, Connecticutu a Tokiu. Ti navrhli algoritmus Ouroboros, který patří údajně mezi jeden z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších ve světě kryptoměn. Nejedná se o typ proofofwork, ale o jeho ne tolik rozšířeného protějška tzv. proofofstake algoritmus, jehož předností je zejména jeho menší energetická náročnost.

Celkem se na existenci a dalším rozvoji kryptoměny podílejí tři společnosti. Švýcarské Cardano Foundation, Input Output Hong Kong (IOHK) a Emurgo.Cardano (ADA) nováček ve světě kryptoměn - Martin Šístek představení kryptoměny Cardano (ADA)

 

Dva v jednom

Cardano funguje ve dvou vrstvách a každá z nich má svoji specifickou funkci. Cardano Computation Layer má v popisu práce provoz smart kontraktů a decentralizovaných aplikací. Jeho kolega Cardano Settlement Layer má na starosti správu transakcí a účtování zůstatků.

Takto strukturovaný systém má řadu výhod. Například společnostem rozvíjejícím Cardano to umožňuje snadnější vývoj platforem a uživatelům kvalitnější technologické zázemí.

Peněženka Daedalus

Jedinou peněženkou, v současné době, pro správu a uschovávání měny Cardano (ADA) je oficiální peněženka Daedalus. Ta funguje jak pro zasílání samotných transakcí, tak v budoucnu také jako samotnou platformu pro nákup aplikací. Stejně tak s touto peněženkou půjde těžit měnu ADA a také přibude podpora kryptoměn jako Bitcoin a Ethereum Classic. V plánu je i mobilní aplikace pro Android a iOS.

 


Cardano očima investora

Cardano v sobě skrývá velký potenciál a jeho nákup lze jen doporučit, díky jeho flexibilitě, kvalitnímu vědeckému základu a především bezpečnosti, která zaručuje, že vám bude snáze odcizeno příslovečné ,,oko z vaší hlavy’’, než jediný token této měny.

Jak a kde koupit kryptoměnu ADA?

Cardano (ADA) lze koupit na kryptoměnových burzách s altcoiny. Pro nákup ADA postupujte podle tohoto návodu:

  1. Založte si účet na směnárně Coinmate a za České koruny si kupte Bitcoiny.
    1. Pokud chcete koupit Bitcoiny za Eura nebo Dolary, založte si účet na směnárně Coinbase
  2. Zdarma si založte účet na kryptoměnové burze Binance
  3. Pošlete si své Bitcoiny z Coinmate (Coinbase) na Binance – není potřeba složité ověření účtu
  4. Ihned můžete na Binance nakoupit kryptoměnu Cardano (ADA)

Více informací naleznete na oficiálních stránkách měny Cardano.


Jsou pro vás články přínosné? Zasláním jakékoliv drobné částky v bitcoinech (altcoinech) podpoříte provoz stránek a další činnost. Nebo prostě jen klikněte a pošlete nějaký ten btc spam :) Za všechny vaše anonymní příspěvky vřelé díky...

BTC: 3LV7MQqwVP1tayeP9UHHLvVkdKpsP9Mygu

LTC: M8F6dg8zqYxYCeQjrT7kM4S3RmmgFCzUoX

ETH: 0xc7C2D03221CdB3DD1Fb70eD0F3ef525764e66fBF


 

Mohlo by se vám líbit.


*Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Don`t copy text!

Pin It on Pinterest

Share This